Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

Nové dílny

Před dvěma roky získala škola k užívání chátrající objekt garáží, který do této doby užívala záchranná služba.

Jelikož pro výuku některých oborů nebyly dostačující výukové prostory pro odborný výcvik a odpovídající zázemí, rozhodlo vedení školy přebudovat budovu na dílny a sklady.
Udržovací práce zahájili žáci učebního oboru zedník ihned a po přidělení dotace z kraje se už rozjely přípravy na vlastní realizaci přestavby (projektová dokumentace, stavební povolení a výběr dodavatele). Firma MTŽ Ostrava, která vyhrála výběrové řízení, začala s pracemi začátkem září a koncem listopadu byl objekt připraven k předání uživateli.
Z bývalých garáží vznikly krásné dílny pro výuku zedníků, malířů, prodavačů a pečovatelů. Kromě dílen byly vybudovány skladovací prostory na uložení pomůcek a garáže pro vozík a školní auto. Největší část prací provedli učitelé odborného výcviku oboru zedník se svými žáky, následovali malíři a úklidové práce zvládly za pomoci svých žáků učitelky prodavačů a pečovatelů.
Všem, kteří se na přestavbě různou měrou podíleli, jak výše jmenovaní, tak i ti, kteří stáli v pozadí, patří veliký dík.
Pokud máte zájem si nové dílny prohlédnout, je možné navštívit školu 15. 12. 2016 u příležitosti Dne otevřených dveří, kde vás zaměstnanci školy provedou zrekonstruovanými prostorami, doplněnými i fotografiemi z průběhu stavby.

Viz. fotogalerie

publikováno: 28.05.2017 - 06:53
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů