Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

VI. ročník setkání mladých malířů v Hlučíně, II. ročník soutěže v zednických dovednostech a prezentace učebních oborů školy,

Stalo se již tradicí, že každoročně v květnu se do Hlučína sjíždějí mladí malíři z celé republiky, aby porovnali své dovednosti, vyměnili si zkušenosti a navázali kontakty se svými kolegy jiných škol.

Hlavním programem této akce je prezentace jednotlivých škol žáků oboru malíř a ta proběhla na Mírovém náměstí v Hlučíně dne 23. května 2017. Již VI. ročník tohoto setkání pořádala naše škola ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně, pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR a starosty města Hlučína Mgr. Pavla Paschka.

Žáci pracovali dle jednotného zadání a také se prezentovali vlastní tvorbou. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha, Děčín, Teplice, Planá u Mariánských Lázní, Přerov, Hustopeče, Valašské Meziříčí, Lipová-lázně, Hlučín); přijeli i hosté ze Slovenska (Kysucké Nové Mesto). Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných.

Na programu byl také II. ročník soutěže zedníků v odborných dovednostech, kterého se zúčastnili žáci škol z Kelče, Frýdku-Místku, Kysuckého Nového Mesta a Hlučína. Dvoučlenná družstva soutěžila v těchto disciplínách: provádění obkladů, nanášení probarvené omítky a následoval teoretický test. První místo obsadilo domácí družstvo ve složení Tomáš Kubný a Ondřej Pavelica.

Prezentovali se také žáci ostatních oborů školy. Prodavači, kuchaři, cukráři, pečovatelé a pekaři si pozvali své kamarády z Nového Jičína, Kelče, Karviné, Kysuckého Nového Města a před očima veřejnosti zhotovovali různé výrobky v rámci svých oborů.

Viz. fotogalerie

publikováno: 29.05.2017 - 20:50
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů