Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

Pracovní setkání v Kysuckém Novém Mestě

Ve dnech 21. – 23. 11. 2017 se naši malíři a zedníci zúčastnili pracovního setkání ve slovenské Střední škole internátní v Kysuckém Novém Mestě. Navázali jsme na předchozí úspěšné ročníky, kdy si žáci se svými učiteli vzájemně předávají zkušenosti při zvládání nových technik a postupů.

Malíři se učili pracovat s airbrush pistolí, pomocí které vytvářeli zajímavé přechody barev na obrazcích. Začátky byly těžké, ale nakonec to zvládli výborně.
Zedníci pracovali se svými slovenskými kolegy na technikách pokládání obkladů (imitace lícových cihel, spárování, práce s mozaikou). Chlapci pracovali na jednotném díle, vzájemně se doplňovali a učili jeden od druhého.
V pozdních odpoledních hodinách jsme se zúčastnili setkání s učiteli, vedoucími pracovníky a žáky školy na tradičním souboji v bowlingu. Cílem tohoto odpoledne bylo uvolnění atmosféry a navázání vzájemných neformálních kontaktů. Další den pokračoval návštěvou Budatínského zámku, který leží na soutoku řeky Váhu a Kysuce. V prostorách zámku jsme navštívili Považské muzeum Žiliny, které nabízí unikátní Drátenickou expozici.
Celý pobyt na Slovensku byl přínosem pro naše žáky, kteří se zdokonalili v pracovních dovednostech, poznali nové kamarády a něco málo z historie. Poděkování patří vedení školy, všem zaměstnancům a především Ondreji Tomaščinovi.

publikováno: 24.11.2017 - 20:04
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů