Hlučín - město s řemeslnou tradicí

Úvod / Novinky / Hlučín - město s řemeslnou tradicí
Hlučín - město s řemeslnou tradicí

Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně pořádala ve dnech 7. – 9. října 2019 již VIII. ročník setkání žáků učebního oboru malíř-natěrač a prezentace učebních oborů školy pod názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“, tentokrát pod záštitou Cechu malířů, lakýrníků tapetářů ČR, Hospodářské komory ČR a starosty města Hlučína Mgr. Pavla Paschka.

Hlavním programem setkání byla prezentace jednotlivých škol v oboru malíř, která proběhla na Mírovém náměstí v Hlučíně dne 8. 10. 2019 od 8,00 – 16,00 hod. Žáci pracovali dle jednotného zadání a také se prezentovali vlastní tvorbou. Práce prováděli na sádrokartonových deskách umístěných na stojanech, jež byly proti nepříznivému počasí chráněny stany. V doprovodném programu byly ukázky dovednosti žáků dalších oborů školy, např. zedníků (zdění pilíře, obklady, klenba), prodavačů (ozdobné balení dárků), pečovatelů (měření tlaku, měření cukru v krvi, výrobky ze šicí dílny), cukrářů (výroba cukrářských ozdob), pekařů a kuchařů (ochutnávka krajových specialit). Kuchaře, cukráře, prodavače a zedníky přijeli podpořit také žáci naší partnerské školy z Kysuckého Nového Mesta.
Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných (návštěva hornického muzea Landek Park, diskuze učitelů o problematice oboru). Následovalo zhodnocení akce a předání upomínkových předmětů.
Hlavním cílem projektu je setkání žáků středních odborných škol, zaměřené na porovnání schopnosti žáků, jejich dovednosti, na výměně zkušenosti a propagaci oboru. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha Jarov, Praha Zelený pruh, Plzeň, Hořice, Cvrčovice, Uherský Brod, Hustopeče, Valašské Meziříčí, Podbořany, Hlučín).
Tímto projektem chceme mladým začínajícím řemeslníkům umožnit porovnat své schopnosti a dovednosti v oboru, poznat styl práce a nápaditost svých kolegů z jiných regionů a také navázat osobní kontakty. Jednotlivá družstva si připravila prezentační práce, ve kterých použila nové malířské techniky a materiály s cílem prezentovat školu co nejlépe. Akce probíhala v přátelské atmosféře a podle vyjádření všech účastníků splnila očekáváni. Hosté přislíbili svou účast v případě pořádáni dalšího ročníku. V průběhu prezentace si měla možnost práci žáků prohlédnout i široká veřejnost.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Jako speciální škola poskytujeme pomocí přiměřených výchovných a vyučovacích metod, prostředků a forem výchovu a vzdělávání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a s tělesným postižením pro jejich plnohodnotné začlenění do pracovního procesu a života ve společnosti.

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz