Hlučín, město s řemeslnou tradicí

Úvod / Novinky / Hlučín, město s řemeslnou tradicí
Hlučín, město s řemeslnou tradicí

Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně pořádala ve dnech 4. – 6. října 2021 již IX. ročník setkání žáků učebního oboru malíř-natěrač a prezentace učebních oborů školy pod názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“, tentokrát pod záštitou Cechu malířů, lakýrníků tapetářů ČR a starosty města Hlučína Mgr. Pavla Paschka.

Hlavním programem setkání byla prezentace jednotlivých škol v oboru malíř, která proběhla na Mírovém náměstí v Hlučíně dne 5. 10. 2021 od 8,00 – 16,00 hod. Žáci pracovali dle jednotného zadání a také se prezentovali vlastní tvorbou. Práce prováděli na sádrokartonových deskách umístěných na stojanech, jež byly proti nepříznivému počasí chráněny stany. V doprovodném programu byly ukázky dovednosti žáků dalších oborů školy, např. zedníků (zdění výrobky firmy HELUZ), prodavačů (ozdobné balení dárků), pečovatelů (měření tlaku, měření cukru v krvi, výrobky ze šicí dílny), cukrářů (výroba cukrářských ozdob), pekařů a kuchařů (ochutnávka krajových specialit).
Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných (návštěva památníku v Hrabyni, diskuze učitelů o problematice oboru). Následovalo zhodnocení akce a předání upomínkových předmětů.
Hlavním cílem projektu je setkání žáků středních odborných škol, zaměřené na porovnání schopnosti žáků, jejich dovednosti, na výměně zkušenosti a propagaci oboru. Akce se zúčastnilo šest dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha Jarov, Cvrčovice, Havlíčkův Brod, Podbořany, Brno, Olomouc a Hlučín). Některá přihlášená družstva se na poslední chvíli omluvila z důvodu mimořádných opatření na jejich škole.

Tímto projektem chceme mladým začínajícím řemeslníkům umožnit porovnat své schopnosti a dovednosti v oboru, poznat styl práce a nápaditost svých kolegů z jiných regionů a také navázat osobní kontakty. Jednotlivá družstva si připravila prezentační práce, ve kterých použila nové malířské techniky a materiály s cílem prezentovat školu co nejlépe. Akce probíhala v přátelské atmosféře a podle vyjádření všech účastníků splnila očekáváni. V průběhu prezentace si měla možnost práci žáků prohlédnout i široká veřejnost.

Viz. fotogalerie


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz