Učební obor PEČOVATEL

Úvod / Novinky / Učební obor PEČOVATEL
Učební obor PEČOVATEL

Na naší škole se tento obor vyučuje už téměř 15 let.
Profese Pečovatele je velice potřebná, v posledních letech je právě v této oblasti po pracovnících velká poptávka. Proto každý, kdo má zájem toto povolání vykonávat, má téměř 100% jistotu pracovního uplatnění.

Určitě spoustu mladých lidí lákají i jiné profese, především ty, které jsou mnohdy prezentovány slavnými osobnostmi v médiích. Nicméně, pokud budeme srovnávat platově, jsou na tom Pečovatelské služby mnohem lépe, a to nemluvě o možnosti uplatnit se na trhu práce.
V posledních letech si společnost začala profese Pečovatelů více vážit. Platy vzrostly více než 25.000,- a mzdy se i nadále zvyšují.
Vzhledem k tomu, že populace lidí stárne, stát se více a více zaměřuje na potřeby seniorů a přibývá počet nejen domovů, ale i jiných sociálních zařízeních, kde pracovníci Pečovatelských služeb najdou svá uplatnění.
Je nad slunce jasné, že tato profese je sice náročná, ale za to velmi potřebná a dává smysl. Všichni jednou budeme něčí pomoc potřebovat. A nejen ve stáří, ale i během života mohou nastat okamžiky, kdy budeme odkázání na něčí pomoc. Rovněž důležitá pro toto povolání je empatie, schopnost naslouchat, a hlavně lidský přístup.

Více o výuce oboru na naší škole naleznete v záložce – ŠKOLA – DOKUMENTY - PEČOVATEL
Odkaz na video o oboru: https://youtu.be/rfELY2NhtOk


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz