Naše idea - praktická videa

Úvod / Novinky / Naše idea - praktická videa
Naše idea - praktická videa

Na našem Odborném učilišti v Hlučíně probíhá projekt v rámci přeshraniční spolupráce se Slovenskem (Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika – fond malých projektů) pod názvem „Naše idea – praktická videa“.

V rámci tohoto společného projektu s partnerskou školou z Kysuckého Nového Mesta vznikají výuková videa pro odborný výcvik v oborech - zedník, malíř, kuchař, cukrář, pečovatel a obuvník. Jednotlivá videa znázorňují technologické postupy v těchto oborech. Součástí projektu jsou i dva workshopy. První proběhl ve dnech 26. – 28.4. 2022 a byl zaměřen na stavební obory. Žáci obou škol se seznámili s technikou fládrování a instalací sádrokartonových desek. Po pracovních činnostech následoval kulturní program, kdy jsme si mohli zahrát bowling či navštívit Muzeum v Hlučíně – Darkovičkách. Druhý workshop proběhl 10. – 12.5. 2022 byl tentokrát zaměřený na potravinářské obory. Žáci obou škol připravili krajové jídlo a následovala společná degustace. Vše opět ukončil bohatý kulturní program.
Náš společný projekt je velkým přínosem jak pro žáky, tak pro pedagogy a pomáhá nám znovu navazovat přátelství zpřetrhané covidem.

Viz. fotogalerie

Mgr. Karel Balarin


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz