SOUTĚŽ MLADÝCH KUCHAŘŮ Z CELÉ MORAVY

Úvod / Novinky / SOUTĚŽ MLADÝCH KUCHAŘŮ Z CELÉ MORAVY
SOUTĚŽ MLADÝCH KUCHAŘŮ Z CELÉ MORAVY

Ve středu 25. května 2022 se konal 19. ročník putovní moravské soutěže kuchařů „Zlatá vařečka“, určenou žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Po 2-leté odmlce soutěž pořádala SOŠ v Bruntále a vyhlásila téma „Obložený chlebíček“. Zúčastnilo se 16 soutěžících studentů z 8 odborných moravských škol. Za naši školu soutěžili žáci 3. ročníku, Lucie Melecká a Josef Svoboda, kterým děkujeme za vzornou reprezentaci našeho učiliště a Josefovi gratulujeme za výhru 3. místa o nejzajímavější a nejchutnější chlebíček z Moravy. Velké poděkování patří i učitelce odborného výcviku Hance Niklové za perfektní připravenost našich žáků.
Na závěr této vydařené soutěže byla putovní Zlatá vařečka předána SOŠ Město Albrechtice, která bude v příštím školním roce pořadatelem již 20. ročníku této tradiční soutěže. Už teď se těšíme na další setkání.
Hlavní myšlenkou soutěže však nebylo pouze samotné soutěžení, ale především plodné setkání pracovníků a žáků speciálních středních škol, výměna zkušeností, prosazování nových trendů v gastronomii a v neposlední řadě i navázaní nových přátelství.

Bc. Šárka Medvecová, vedoucí OV a PrŠSdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz