HLUČÍN, MĚSTO S ŘEMESLNOU TRADICÍ 2022

Úvod / Novinky / HLUČÍN, MĚSTO S ŘEMESLNOU TRADICÍ 2022
HLUČÍN, MĚSTO S ŘEMESLNOU TRADICÍ 2022

V úterý 4. října se uskutečnil již desátý ročník akce organizované naší školou (OU Hlučín) ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel školy pod názvem „Hlučín - město s řemeslnou tradicí. Hlavní částí programu byla přehlídka umění malířů reprezentované dvoučlennými týmy. Celkem se zúčastnilo 8 středních škol z České a Slovenské republiky.

V doprovodném programu byly prezentovány dovednosti žáků dalších oborů školy, např. zedníků (zdění výrobky firmy HELUZ, prodavačů (ozdobné balení dárků), pečovatelů (měření tlaku, výrobky ze šicí dílny), cukrářů (výroba cukrářských ozdob), pekařů a kuchařů (ochutnávka krajových specialit).

Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných, v rámci kterého mohli navštívit místní vojenskou jednotku profesionálních hasičů. Celá akce byla ukončena slavnostním zhodnocením a předáním upomínkových předmětů reprezentantům zúčastněných středních škol.

Celá akce byla spojena se dnem otevřených dveří a navštívilo ji celkem 10 základních škol z blízkého okolí, což je dobrá vizitka nejen pro naši školu či město Hlučín, ale zejména pro budoucnost řemesla jako takového.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz