EXKURZE DO FIRMY DUNAJ – OSTRAVA CZ s.r.o.

Úvod / Novinky / EXKURZE DO FIRMY DUNAJ – OSTRAVA CZ s.r.o.
EXKURZE DO FIRMY DUNAJ – OSTRAVA CZ s.r.o.

Dne 20. 10. 2022 jsme jeli do Ostravy na exkurzi. Firma Dunaj se zabývá prodejem, a hlavně zpracováním brambor a zeleniny, kterou dodávají dle potřeb zákazníkům - oškrábané, vakuované, uvařené na kostky, kombinují je s kořenovou zeleninou. Připravují mnoho dalších produktů z červené řepy, mrkve, celeru, petržele a cibule. Vše dle přání zákazníka.

Průvodkyní nám byla paní Lenka Dunajová, měla pro nás připravený odborný komentář ke všem krokům v přípravě suroviny, průběhu zpracování na automatické lince, trpělivě nám za chodu firmy vysvětlovala detaily o výběru odrůdy brambor a ostatní zeleniny, správném uskladnění, o postupech při zpracování, o dodržování hygienických předpisů a bezpečnosti práce. Obdivovali jsme klid a pohodu, která ve firmě panovala. Zaměstnancům pomáhají stroje zvládat těžkou a namáhavou práci. Důležité je dokončení výrobků, a to už náleží odborníkům ve firmě.
Celý průběh exkurze nás obohatil o zážitek z pracovního dne ve firmě, která moderním způsobem zpracovává brambory a zeleninu a připravuje pro lidi výrobky, na kterých si pochutnají. Dostali jsme od paní Lenky dárek, ve formě ochutnávky výrobků firmy Dunaj a na ochutnávku pozveme spolužáky, kteří z různých důvodů nemohli zúčastnit.
Zážitky z exkurze využijeme v odborných předmětech a také jsme je vyprávěli rodičům, panu řediteli a kamarádům. Děkujeme firmě Dunaj za poskytnutí odborné exkurze a třídní učitelce Šárce Medvecové za perfektní organizaci a hezký nápad ukázat nám realitu života ve firmě.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz