Soutěž žáků Praktické školy

Úvod / Novinky / Soutěž žáků Praktické školy
Soutěž žáků Praktické školy

Dne 10.11. 2022 jsme uskutečnili v našich cvičných kuchyních soutěž týmů tříd Praktické školy prvního a druhého ročníku s názvem „O nejlepší chuť kobzolového salátu a kuřecí šnicle“.

Soutěž byla podpořena sponzorským darem firmy Dunaj, a to vakuovaným polotovarem tzv. Směs bramborový salát, která obsahuje na kostičky uvařené brambory, mrkev, celer a hrášek, tímto firmě Dunaj moc děkujeme. V rámci předmětu Vaření žáci připravovali složité menu:

Studený předkrm: Chuťovky s celerovou pomazánkou, zdob. vlašským ořechem

Polévka: Česneková s chlebovými krutóny

Hlavní soutěžní pokrm: Kobzolový salát a kuřecí šnicel

Moučník: Jablkový perník

V soutěži byly nastaveny kritéria, vytvořit jedinečnou chuť salátu a usmažit dozlatova kuřecí řízek. Žáci přijali výzvu s nadšením, pracovní činnosti je bavily.

Cílem soutěže bylo naučit správně odhadnout suroviny na dochucení a dochutit co nejlépe kobzolový salát. Na talíře se naservírovali oba saláty soutěžních týmů. Soutěžící žáci pečlivě dbali na to, aby pokrm byl chutný a lahodil oku. Všem nám moc chutnalo. Dílčím cílem výuky byla práce s polotovarem, jehož doba trvanlivosti je dvacet jedna dnů a práce s tímto polotovarem je čistá, snadná a rychlá, chuť vynikající. Ke konci učebního dne došli i někteří rodiče, kteří také nasáli atmosféru soutěže.

V závěru soutěže byli soutěžící žáci odměněni krásným účastnickým diplomem.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz