EXKURZE KAUFLAND + VÝSTAVA HRAČEK

Úvod / Novinky / EXKURZE KAUFLAND + VÝSTAVA HRAČEK
EXKURZE  KAUFLAND + VÝSTAVA HRAČEK

Ve středu 16. 11. 2022 žáci 1. ročníku učebního oboru prodavač navštívili hypermarket Kaufland v Ostravě. Názorně shlédli organizační uspořádání prodejny, moderní manipulační techniku na přepravu zboží, pokladní systémy a ekologickou likvidaci obalů.

Žáci oboru prodavač mají zaměření na smíšené zboží, proto jsme se dále přesunuli na nedalekou výstavu a muzeum hraček v Ostravě. Viděli jsme zde historické hračky z období 1850 - 1950 a dále pak retro hračky z doby 1950 - 2000. Na výstavě hraček si každy přišel na své. Mnozí z nás vykřikovali hlášky jako "tuhle hračku jsem měla jako malá holka" nebo s tím jsem si hrál", "tohle jsem si jako malá holka vždy přála" a podobně. Součástí výstavy byly i sbírky mobilů, žvýkaček, panenek a kočárků. Zažili jsme zde oživení vzpomínek na naše dětství.V oddělení "Dysneyana" jsme viděli různé hračky, postavičky, pohádky a příběhy, které vytvořil slavný Wald Disney. Jako bonus nám sám pan majitel výstavy a muzea vyprávěl historii jednotlivých hraček a životopis Walda Disneye, jak vlastně vznikla známá pohádková postavička Micky Mouse, která se stala symbolem kresleného filmu.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz