Exkurze do restaurace Osaka v Ostravě-Vítkovicích a příprava sushi s odpoledním překvapením

Úvod / Novinky / Exkurze do restaurace Osaka v Ostravě-Vítkovicích a příprava sushi s odpoledním překvapením
Exkurze do restaurace Osaka v Ostravě-Vítkovicích a příprava sushi s odpoledním překvapením

První prosincový den jsme jeli na exkurzi do restaurace Osaka v Ostravě, abychom viděli přípravu sushi. Tento zážitek nám zajistila maminka žákyně naší třídy, která v restauraci pracuje, za což bychom jí chtěli poděkovat.

Školní den jsme zahájili netradičně obědem. S plnými břichy jsme v poledne vyrazili autobusem a tramvají do restaurace Osaka, kde nás uvítala zmíněná maminka, načež jsme se seznámili s majitelem restaurace, panem Tonym a také s panem Tomášem, který nám ukázal přípravu sushi. Zjistili jsme, že k výrobě tohoto japonského pokrmu potřebujeme mořskou řasu, uvařenou ochucenou rýži a „něco dovnitř“, např. čerstvou salátovou okurku, krabí tyčinky, avokádo, syrového lososa a následně vše srolujeme pomocí bambusové podložky do rolky. Odvážní žáci si mohli zkusit vyrobit sushi vlastnoručně. Viděli jsme také servírování tohoto, pro nás netradičního pokrmu, ke kterému se podává i sójová omáčka, wasabi a nakládaný zázvor. Poté jsme si vyzkoušeli manipulaci s hůlkami, což nám šlo docela dobře. Sushi efektně servírované na břidlicových podložkách jsme s nadšením ochutnali. Některým chutnalo více, jiným méně.

Na závěr na nás čekalo překvapení. Přišel Mikuláš s Andělem a malým, vtipným, veselým Čertíkem, kteří nám nadělili adventní kalendáře a sladkou nadílku. Jako poděkování jsme jim zazpívali písničky za doprovodu akordeonu, na který zahrála paní asistentka. Popovídali jsme si a spokojení jsme jeli zpátky domů bohatí o nové znalosti a chuťové zážitky. Ještě jednou velký dík paní Cihlářové, panu Tonymu, panu Tomášovi, Mikulášovi, Andělovi a malému Čertíkovi za krásně prožité odpoledne.

Kolektiv PrŠ1 a PrŠ2


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz