Návštěva výstavy v muzeu historických hraček v Ostravě

Úvod / Novinky / Návštěva výstavy v muzeu historických hraček v Ostravě
Návštěva výstavy v muzeu historických hraček v Ostravě

Dne 11. ledna 2023 jsme vyjeli do muzea historických hraček v Ostravě. Každý z nás má doma nějakou hračku z dětství a mnozí si hráli i s hračkami našich rodičů. A tak jsme se těšili, že je v muzeu najdeme.

Hned při vstupu do muzea nás uchvátilo velké množství malých i velkých retro hraček – panenek, plyšáků, Disney hraček, autíček, figurek a knih. Tyto vystavené hračky byly k zakoupení. U pokladny nás vřele uvítaly sympatické průvodkyně. Jedna z nich se nás ujala a prohlídku muzea doplnila výkladem. Rázem se všichni stali dětmi a oživili si vzpomínky ze svého dětství.

Jednotlivé vitríny byly uspořádány podle určitého zaměření – domečky pro panenky, kuchyňky s nádobíčkem, různé panenky a jejich další doplňky, pískoviště s formičkami, nepřeberné množství kočárků různých stylů jako kočárky s plastovými boudičkami, proutěné kočárky, sporťáky. Nechyběly tam i hračky pro kluky jako koleje a vláčky, autíčka všech velikostí, druhů i na dálkové ovládání pomocí kabelů. V historii se pro děti vyrobily zajímavé deskové hry pro postřeh, matematické dovednosti, logické myšlení, nácvik představivosti a fantazie.

Po osvěžení v obchodním centru Fórum Nová Karolína, jsme se byli podívat do hračkářství “Sparkys” s moderními hračkami. Cílem našeho výletu byl nácvik pochopení vztahu mezi minulostí a přítomností a probuzení fantazie, co nás čeká v budoucnosti.

Kolektiv vyučujících a žáků PrŠ


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz