Zdravotní přednáška o kardiochirurgické péči

Úvod / Novinky / Zdravotní přednáška o kardiochirurgické péči
Zdravotní přednáška o kardiochirurgické péči

Dne 27. ledna 2023 přišla k nám do školy zdravotní sestřička z Fakultní nemocnice Ostravy-Poruby. Žákům Pečovatelského oboru a Praktické školy povídala o své náročné profesi a tím nám rozšířila vědomosti o kardiochirurgické péči v nemocnici.

Ve svém povídání se věnovala srdci a oběhové soustavě. Poutavě nám popsala prostředí nemocnice, speciální zdravotní přístroje a ukázala nám řadu pomůcek potřebných pro péči o pacienta. Na obrázcích jsme viděli monitory tlukotu srdce, vybavení nemocničního pokoje. Během vyprávění jsme si mohli prohlédnout přístroje pro cévkování pacienta, kanyly, polštářky pro vyšetření AEG, manžety pro nepřetržité měření tlaku pacienta, různé velikosti injekčních stříkaček. Zaujala nás péče o dutinu ústní, která musí probíhat, i když pacient nejí běžnou stravu a je napojen na umělou výživu. Úplně nás fascinovala informace o operacích srdce, u níž je pacientovo srdce v klidu a operovaný je napojen na přístroj s mimotělním oběhem. Během vyprávění byla připravena odpovídat na naše zvědavé otázky. Toto téma bylo pro nás přínosné a každý měl nějaký příspěvek v závěrečné diskuzi. Obdivovali jsme, jak je péče o pacienty náročná a s jakou láskou sestřičky a lékaři toto povolání vykonávají. Milé sestřičce jsme na závěr vyjádřili poděkování a popřáli ji hodně sil a energie do další práce.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz