Náš strom na Eko výstavu před Městským úřadem Hlučín

Úvod / Novinky / Náš strom na Eko výstavu před Městským úřadem Hlučín
Náš strom na Eko výstavu před Městským úřadem Hlučín

V měsíci únoru jsme byli osloveni radnicí Hlučín, abychom se zúčastnili Eko výstavy. Zadání znělo: ozdobit strom z recyklovaného materiálu.

Naše asistentka Martina má na zahradě stoletou vrbu, kterou zmlazovala, proto jsme měli možnost využít větvičky vrby na pletení věnečků. Žákům Praktické školy v rámci předmětu Ruční práce a Zahradnictví, se pletení věnečků moc dařilo a procvičili si u toho své motorické dovednosti.
Věnečky jsme ozdobili sušenými květy, břečťanem, buxusem, peříčky, skořápkami, papírovými kytičkami. Kytičky žáci stříhali, lepili a tvarovali. Ze suché trávy jsme stáčeli věnečky, které jsme ozdobili a připevnili na náš strom.
Na školní zahradě jsme omlazovali břízu. Její větev jsme zasadili do špalku, který nám poskytla radnice a ozdobili připravenými věnečky různých tvarů a velikostí.
I když v únoru bylo ještě velmi chladné počasí a sníh, u nás při tvorbě věnečků panovala jarní nálada, kterou v nás tato aktivita probudila. Žáci při těchto činnostech viděli, jak využít materiál, který by obvyklou cestou skončil na kompostu, v horším případě na skládce.
Tato tvorba nám zabrala několik dní, při kterých výsledky naší práce obdivovali nejen žáci sami, ale také rodiče žáků a kolegové. Mnozí z nich ani na začátku nevěřili, že může ve výsledku vzniknout něco tak krásného.
Při instalaci našeho stromu před radnicí, jsme pozorovali výrobky jiných škol a školek z Hlučína a okolí. Mnoho výrobků se nám líbilo a získali jsme inspiraci pro další tvorbu.

Kolektiv učitelek, asistentek a žáků Praktické školy


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz