Exkurze a školení v rámci projektu.

Úvod / Novinky / Exkurze a školení v rámci projektu.
Exkurze a školení v rámci projektu.

Ve dnech 9. – 11. 5. 2023 se žáci učebních oborů – malíři a zedníci, zúčastnili v rámci projektu „Živá škola“ exkurze a školení na Jižní Moravě.

Žáci navštívili výrobní středisko společnosti COLORLAK, kde byli seznámení s výrobou nátěrových hmot. Navštívili zámek v Buchlovicích, prohlédli si prostory, ve kterých jsou historické tapety a zajímavý interiér. Následovala prohlídka hradu Buchlov, kde se zajímali o historické stavební konstrukce.
Další dny se skupiny rozdělili, zedníci zamířili do firmy HELUZ v Hevlínu, kde se vyrábí stavební materiál a navštívili také cihelnu WIENERBERGER v Novosedlech. Poslední den proběhla exkurze ve společnosti XELLA v Hrušovanech u Brna, která vyrábí stavební materiál Ytong.
Malíři se zúčastnili školení na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Hustopečích. Byli seznámeni se základy prací v grafickém programu CorelDRAW a práci na plotru. Toto školení probíhalo dva dny.
V odpoledních hodinách si obě skupiny prohlédli město Mikulov, kde byli ubytování. Nádherné historické náměstí (sgrafitový dům U Rytířů, kanovnický dům, kašna apod.) a okolí města. Navštívili jsme AQUALAND-MORAVIA, památník Mohyla míru na Prackém kopci (Slavkov), kde probíhala Bitva Tří císařů. Po prohlídce žáci s doprovodem zamířili zpět do Hlučína.

Viz. Fotogalerie – Exkurze, zámek, hrad
Památky, AQUALAND-MORAVIA
Školení, exkurze


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz