Projektová výuka Praktické školy ve městě Olomouc

Úvod / Novinky / Projektová výuka Praktické školy ve městě Olomouc
Projektová výuka Praktické školy ve městě Olomouc

Splnilo se nám velké přání a ve čtvrtek 25. května 2023 v rámci projektu „Živá škola“ jsme vyjeli autobusem a poté vlakem do města Olomouc, prohlédnout si skleníky ve Smetanových sadech v areálu výstaviště Flora Olomouc. Skleníky jsou čtyři – palmový, kaktusový, tropický a subtropický.

Palmový skleník je největší, okouzlovaly nás krásné, velké a silné palmy, strelície, čínské růže, bougenvillie, bromélie, liány, ibišky a jiné rostliny z Asie, Ameriky, Mexika, Brazílie. Žáci zvědavě a nadšeně obdivovali barvy exotických květů, velikost a tvary listů. Právě probíhala výstava masožravých rostlin a orchidejí. V bohaté expozici exotických rostlin, jsme podle zvuků vyhledali papoušky, amazoňany, v jezírku plavaly ryby, želvy, v teráriu se vyhřívaly ještěrky a hadi. V akváriu dováděl velký krokodýl. Ve stínu palem jsme našli i lavičky a odpočinkové zákoutí, které jsme rádi využili k odpočinku. Mezi skleníky se volně přecházelo.
V kaktusovém skleníku žáci pocítili klima suchých oblastí střední Ameriky. Kaktusy byly pestré velikostí, záplavou květů snad všech barev a odstínů. Obdivovali jsme kulovité kaktusy, jedny z největších v Evropě. Žáci si prohlédli kamenitou půdu doplněnou nerosty, ve které se kaktusy množí a rostou.
V tropické skleníku nás čekalo překvapení, u vchodu přivítá každého příchozího v tropickém vlhkém vzduchu závan vůní květů lián. Některé rostliny nepotřebují k životu půdu (hlínu) využívají vzdušnou vlhkost a drží se na jiných mohutných rostlinách. Ve skleníku je však mnoho jiných pozoruhodností, jako jsou bromélie, orchideje či tilandsie a mnohé další.
V subtropickém skleníku rostly různé druhy a velikosti citrusovníků – mandarinky, citróny, pomeranče, khaki, fíkovník, olivy, vavřín, rozmarýn a velký keř myrty. Skleník byl propojen jezírkem s rybičkami a velkým bílým sumcem.
Okolí skleníků bylo vyzdobeno oleandry, vavřínem, myrtou, muškáty a asparágusy. Krátce po poledni jsme se přesunuli do restaurace Fontána a tam nás čekal výborný oběd a zmrzlina. Po obědě a odpočinku jsme s chutí vyrazili do centra města Olomouc, prohlédnout si radnici s orlojem, Sloup Nejsvětější Trojice a soubor barokních kašen. Celý den nám na cestu svítilo sluníčko a areál Smetanových sadů a město Olomouc se nám moc líbilo.
V budově hlavního nádraží Olomouc jsme obdivovali malovanou kresbu ve vestibulu nádraží a při návratu domů každý z žáků povyprávěl nejpěknější zážitek z našeho vydařeného výletu. Žáci si navzájem prohlédli suvenýry z výletu.
Všichni budeme na tento projektový den rádi vzpomínat.

Viz. Fotogalerie – návštěva skleníků a centrum Olomouce


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz