Setkání malířů a zedníků v Kysuckém Novém Mestě

Úvod / Novinky / Setkání malířů a zedníků v Kysuckém Novém Mestě
Setkání malířů a zedníků v Kysuckém Novém Mestě

Naše škola již mnoho let spolupracuje se střední školou z Kysuckého Nového Mesta na Slovensku.
Vzájemná spolupráce začala v rámci oboru malíř-natěrač, následně se aktivity rozrostly na další obory, které se učí na obou školách – zedník, prodavač, cukrář a kuchař.

Žáci i učitelé se setkávají a vzájemně si vyměňují zkušenosti z výuky v jednotlivých učebních oborech, probíhají oborové a sportovní soutěže, ukázky činnosti při náborech jak na Slovensku, tak i u nás při naší akci „Hlučín – město s řemeslnou tradicí“. Společně jsme pracovali také na projektu zpracování výukových videí.
V rámci školních výletů žáci také společně tráví volný čas.
Letos byli žáci oboru malířské a zednické práce pozváni na společné setkání ve dnech 23. – 25. května. Naši žáci s doprovodem si prohlédli prostory místní školy a seznámili se s chlapci, kteří se aktivně zapojili do společného programu. Odpoledne všichni navštívili včelín Kašička ve vesničce Horný Vadičov, kde nás seznámili se základy chovu včel. Po výborném guláši, který připravili učitelé, jsme navštívili místní hvězdárnu. Vyslechli jsme si zajímavou přednášku o naší sluneční soustavě a prohlédli si kopuli, ve které jsou umístěny dalekohledy. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme si hvězdy prohlédnout nemohli.
Na druhý den jsme navštívili hrad Strečno u Žiliny a v podhradí středověkou vesničku Paseku. Odpoledne nás čekala ještě turistická trasa na Starý hrad a návštěva města Žiliny. Vzhledem k nepříznivému počasí došlo bohužel ke změně programu. Navštívili jsme aquapark ve vzdálených lázních Turčianské Teplice, kde se žáci obou škol pořádně vyřádili. Po večeři si všichni zahráli bowling v pizzerii U Šujana v obci Lysica.

Třetí den probíhal sportovní den ředitelky školy. Naši žáci se rovněž zapojili do této aktivity a přijeli nás posílit ještě další sportovci naší školy. Den byl dobře organizovaný a pro všechny motivační.

Letošní setkání se velmi vydařilo a všichni byli z toho nadšeni a spokojeni. Žáci obou škol se vzájemně poznali a navázali spolupráci.
Chci tímto poděkovat všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, především hlavnímu mistru odborného výcviku, který vše organizoval.

Viz. fotogalerie


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz