Exkurze v pekárně M&K v Šilheřovicích

Úvod / Novinky / Exkurze v pekárně M&K v Šilheřovicích
Exkurze v pekárně M&K v Šilheřovicích

Dne 6. června 2023 jeli žáci praktické třídy za doprovodu paní učitelky Rybářové a asistentky pedagoga paní Wittkové linkovým autobusem směr Šilheřovice, kde navštívili místní pekárnu M&K.

V pekárně viděli spoustu výrobních strojů jako je rozvalovací stroj na výrobu listového a plundrového celozrnného těsta, stroj na mletí strouhanky a máku, kráječ na chleba, rohlíkový stroj, hnětací stroj, boxovou pec, boxovou kynárnu, smažící pánev na koblihy, pásový vykulovač na chleba aj. Mohli jsme pozorovat proces výroby celozrnných loupáků od vyválení těsta, krájení na čtverce, ze kterých se pomocí rohlíkového stroje vytvarovali rohlíky. Zaměstnankyně pekárny je odsadila na vlnitý plech a dala je kynout. Celá prohlídka pekárny byla pro nás poučná. Nakonec žáci dostali od paní majitelky malé sladké překvapení v podobě perníkových srdíček. Tímto děkujeme paní majitelce Lipinské za prohlídku pekárny.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz