Projektový den „NA STATKU MODRÉHO JEDNOROŽCE“ v Dolní Lhotě

Úvod / Novinky / Projektový den „NA STATKU MODRÉHO JEDNOROŽCE“ v Dolní Lhotě
Projektový den „NA STATKU MODRÉHO JEDNOROŽCE“  v Dolní Lhotě

Dne 8. června 2023 jsme uskutečnili se žáky Praktické školy v rámci projektu „Živá škola“ další výuku, která nám byla umožněna na Statku Modrého jednorožce pod organizací For Help - Autismus z.s., který se nachází mezi Velkou Polomí a Dolní Lhotou.

Přivítala nás majitelka a provozovatelka paní Miroslava Biegunová, která pro nás vytvořila výživný program strávený na statku. Naše žáky se statkem seznámila, vysvětlila jeho provoz a řád, jaké vyvíjejí aktivity a programy pro děti s handicapem a spousta činností a tvrdé práce, která je spojená s každodenním životem na statku, které se musí kolem zvířat uskutečnit. Žáci si vyzkoušeli každodenní práce na statku jako krmení slepic, sbírání vajíček, čištění stájí, zametání, péče o koně a další jiné. Nejlepším zážitkem dne byla jízda na koni. Také jsme prošli výukovou stezku s naučnými tabulemi a prošli celou lípovou alejí. Vešli jsme do lesa, kde jsme hledali tůňky s pulci a nakrmili koně pamlsky. Na závěr celého programu na statku jsme vyplnili pracovní listy, které nám byly poskytnuty paní majitelkou. V pracovních listech byly otázky na téma, co všechno se na statku odehrává, otázky z přírody a ze života zvířat a hmyzu. Děkujeme organizaci For Help za vřelé přijetí a nádherně strávený den v příjemném prostředí statku a s jeho zaměstnanci, kteří se nám vřele a s úsměvem věnovali.
Po návštěvě statku jsme se přesunuli do restaurace Hotelík v chatové části Zátiší, kde nás čekal výborný oběd. Po obědě a odpočinku jsme vyrazili směrem přes stezky chatové části ke Ski areálu Vaňkův kopec, kde se nachází údolí pramene Porubky a rovněž jsme obhlíželi chatové stavení, jak si je chataři krásně udržují.
Všichni budeme na tento projektový den rádi vzpomínat.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz