VÁNOČNÍ NÁVŠTĚVA DENNÍHO STACIONÁŘE V KOBEŘICÍCH

Úvod / Novinky / VÁNOČNÍ NÁVŠTĚVA DENNÍHO STACIONÁŘE V KOBEŘICÍCH
VÁNOČNÍ NÁVŠTĚVA DENNÍHO STACIONÁŘE V KOBEŘICÍCH

Dne 7. prosince 2023 jsme jeli s žáky Praktické školy do Kobeřic, kde jsme byli pozváni paní Helenou Krautwurstovou na návštěvu Denního stacionáře. Tento stacionář je známý pro svou teplou a přátelskou atmosféru, je místem, kde se setkáváme s našimi bývalými žáky. Stacionář se stal pro ně druhým domovem, kde nacházejí podporu, porozumění a přátelství. Jejich spokojenost a radost ze života v této komunitě jsou nakažlivé a přinášejí štěstí všem, kdo se s nimi setkají.

Dnes byl pro Denní stacionář Kobeřice zvláštní den. Pořádali tzv. " 2. Vánoční kavárničku a prodejní výstavu ", což je akce, která přináší do stacionáře život a radost. Při příchodu do stacionáře nás přivítala veselá a přátelská atmosféra, která byla cítit hned od prahu. Všude vládla radostná nálada, která byla ještě umocněna pohoštěním s posezením. Během této akce byly k prodeji nabízeny různé výrobky, vytvořené s láskou a pečlivostí samotnými klienty stacionáře. Bylo nám ukázáno několik skvostů ruční práce - od malovaných keramických výrobků, přes pletené čelenky, háčkované cukroví, andělíčky, zvonečky a spousta jiných výrobků. Každý výrobek byl unikátní a odrážel individuální talent a tvůrčího ducha svého tvůrce. Ocenili jsme nejen krásu a originalitu těchto výrobků, ale také pečlivost, s jakou byly vyrobeny. Naši žáci, kteří se akce zúčastnili, měli jedinečnou příležitost podpořit tento stacionář tím, že si kupovali tyto výrobky a na samotný závěr této akce nádherně zazpívali zaměstnancům a klientům stacionáře.
Na konci návštěvy jsme odcházeli s pocitem vděčnosti za toto krásné pozvání a s obdivem k neuvěřitelnému talentu a tvůrčí energii, kterou klienti Denního stacionáře Kobeřice vkládají do svých výrobků. Byl to nezapomenutelný den plný pozitivní energie a inspirace.
Mezi naší školou a Denním stacionářem vzniká vzájemná podpora a spolupráce, která přináší obrovský přínos oběma stranám.
Šárka Medvecová – vedoucí OV a PrŠ


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz