Projektový den „Živé školy“ žáků Praktické školy do Rožnova pod Radhoštěm

Úvod / Novinky / Projektový den „Živé školy“ žáků Praktické školy do Rožnova pod Radhoštěm
Projektový den „Živé školy“ žáků Praktické školy do Rožnova pod Radhoštěm

V úterý 16. dubna 2024 jsme prožili zajímavý projektový den v regionu Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Tento den nejen nabídl fascinující pohled do historie a kultury Valašska, ale také nám umožnil nahlédnout do jedné z místních firem, konkrétně do výrobního závodu svíček společnosti Unipar.

Návštěva výrobního závodu Unipar byla pro nás nejen poučná, ale také inspirativní. Vidět, jak místní firma kombinuje tradici s inovacemi a jakým způsobem se vyrobené výrobky dostávají na trhy nejen v České republice, ale i do zahraničí, bylo ohromující. Kdo chtěl mohl si vyrobit i vlastní svíčku.
Rožnov ukrývá i jedinečný poklad pro milovníky krásy a elegance - Svět Kamenů. Při vstupu do Světa Kamenů nás okouzlila atmosféra elegance a exkluzivity. Tento exkluzivní obchod s drahými kameny představuje ohnisko pro ty, kteří touží po unikátních šperkových kouscích, vzácných kamenitých suvenýrech či dekorativních předmětů. Vitríny jsou plné šperků zlacených drahých kovů, zdobených vzácnými drahokamy jako jsou diamanty, rubíny, safíry či smaragdy. Každý kousek je pečlivě vybrán a zpracován s maximální precizností, aby zaujal svou jedinečností a krásou. Pochopení toho, jak jsou minerály důležité pro fungování naší planety a jak mohou být využity k prospěchu člověka, nám otevřelo oči a posílilo naši úctu k přírodě.
Po těchto dvou prohlídkách jsme zavítali do restaurace Eroplán, kde na nás čekal lahodný oběd.
Po oběde jsme pokračovali na prohlídku expozic Valašského muzea, které nám otevřelo okno do minulosti tohoto regionu. Procházka historií valašských lidí a jejich zvyků byla inspirativní a poučná zároveň. Známky tradiční valašské kultury jsme objevovali v expozicích lidové architektury, ručních řemesel a tradičních oděvech.
Celý projektový den byl skvělou příležitostí pro nás, studenty, kromě získání nových znalostí také poznat lokální podnikatelské prostředí a uvědomit si, jak důležitá je spolupráce mezi regionálními institucemi a firmami pro rozvoj dané oblasti.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz