Projektová výuka Praktické školy v lázeňském městě Luhačovice

Úvod / Novinky / Projektová výuka Praktické školy v lázeňském městě Luhačovice
Projektová výuka Praktické školy v lázeňském městě Luhačovice

V rámci projektové výuky „Živá škola“ jsme měli možnost dne 30. května 2024 navštívit Luhačovice. Toto malebné lázeňské město, známé svými léčivými prameny a krásnou architekturou, nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Hned po příjezdu jsme se ocitli v srdci Luhačovic, kde nás okouzlila jedinečná architektura. Budovy ve stylu lidové secese, dílo známého architekta Dušana Jurkoviče, nás přenesly zpět v čase. Barevné fasády, dřevěné balkony a zdobné detaily nás neustále lákaly k fotografování a obdivování.
Naše první zastávka byla u vřídel, kde jsme měli možnost ochutnat lázeňskou vodu. Tato voda, bohatá na minerály, je známá svými léčivými účinky. Pít ji přímo z pramene je zážitek, který patří k tradičním rituálům každého návštěvníka. Pocítili jsme jemnou chuť a osvěžení, které nám dodalo energii na další prozkoumávání města.
Následně jsme se vydali na kolonádu, kde jsme nemohli odolat vůni čerstvě upečených lázeňských oplatků. Tyto lahodné oplatky jsou symbolem Luhačovic a každý, kdo je ochutná, si je okamžitě zamiluje. Křupavé a jemně sladké, byly dokonalým doplňkem naší procházky.
Procházka po kolonádě nás zavedla až k slunečným lázním, kde jsme si dopřáli chvíli odpočinku s osvěžující zmrzlinou. Tato část města je ideální pro relaxaci a vychutnávání si poklidné atmosféry. Seděli jsme na lavičce, pozorovali kolemjdoucí a užívali si teplé sluneční paprsky.
Na závěr našeho dne jsme zamířili k Luhačovické přehradě, kde jsme si udělali malý piknik, vybalili si dobroty a užívali si krásného výhledu na vodní hladinu obklopenou zelenými lesy. Bylo to dokonalé zakončení dne plného nových zážitků a dojmů. Luhačovice nám nabídly nejen krásu a klid, ale také pohostinnost a tradiční lázeňskou atmosféru.


Sdílet na sociální služby:    

  Odborné učiliště a Praktická škola

Odborné učiliště vzdělává žáky v oborech potravinářských, řemesel a služeb. Praktická škola doplňuje a rozšiřuje všeobecné vzdělání.

MSK příspěvková organizace

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

  Učební obory

Nabídka učebních oborů

  Rychlý kontakt
  Odborné učiliště a Praktická škola

      příspěvková organizace
      Čs. armády 336/4a
      748 01 Hlučín

  +420 595 150 011
 
  www.ouhlucin.cz